מי זכאי למענק 2500 יורו בגין ילדות עשוקה ?

שלום חברי הוועד,

אני מבקשת מכם להפנים את מה שאני כותבת, וכאשר יש לכם שאלות מהחברים שלנו בנוגע לילדות עשוקה, יהיו לכם תשובות:

מאחר והיו לי כמה שאלות מי ניכלל בילדות עשוקה, התיעצתי עם הגב' קולט אביטל, וביררתי עם מר שלמה גור מועדת התביעות והנה התשובות.

כל מי שנמצא בקטיגוריה שהגרמנים הציבו,  גם אם זה יעבור את ה75,000 הילדים שהיו בשואה ,

הם יקבלו.

הילדים שהיו במחנות, במחנות עבודה או בגטאות, לא משנה כמה זמן, הם יקבלו.

הילדים שהיו במחבוא 6 חודשים יקבלו.

הגרמנים  עיקשים שרק הילדים שנולדו מינואר -1 -1928 ולא יום לפני, יקבלו.

כל מי שמקבל רנטה מועידת התביעות, והוסיפו לו מהאוצר, קרוב לודאי שקיבל את הטופס כבר מועידת התביעות. (אם לא הוא יכול להוריד את הטופס  מועידת התביעות)

כל מי שמקבל מהBEG –  קרוב לודאי שקיבל את הטופס. (אם לא הוא יכול להוריד את הטופס מועידת התביעות)

כל מי שמקבל רק מהאוצר ועדיין לא קיבל את הטופס, יכול להיכנס לאתר ועידת התביעות,WWW.CLAIMSCON.ORG ושם בצד ימין אפשר לעבור לעברית. שם כתוב: נפתח קרן הילדים הניצולים ששרדו את השואה. יש הורדה לטפסים לילדות אבודה מהרשות לניצולי שואה. זה  5דפים. 2 מהם זה הסבר ו2 יש למלא. זה פשוט מאוד.

יש להחתים את הטופס ע"י הרופא, בנק, או כל אדם מוסמך. אין צורך בעו"ד.

כל שורד שמילא את הטופס וחלילה נפטר לפני שהוא קיבל את המענק,  הבעל או האישה יקבלו את הכסף ואם לא, אז הילדים יהיו היורשים.

כל מי שלא בטוח שהוא נמצא בקטגוריה שלעיל ולא קיבל כל פיצוי בעבר, או חושב שהוא זכאי לפיצוי,יכול למלא את הטופס היותר ארוך כ-13 עמודים. כדאי לו למלא את הטופס, אולי אם הוא לא יכול לקבל את 2500 יורו, יתכן וימצאו  שהוא יכול לקבל הטבה אחרת.

 כל זה אני בררתי מאחר וקיוויתי שמכתב לגרמנים מעמותת יש יעזור לכלול עוד שורדים שיהיו זכאים, כך שאף אחד לא ייפול בין הכיסאות. נאמר לי במפורש שהמכתב הזה לא ישפיע.

בהצלחה, שלכם.

מרים גרייבר יו"ר ארצית